İnstagram Beğeni Sayısı Gizleme Nasıl Yapılır?

İnstagram Beğeni Sayısı Gizleme Nasıl Yapılır ve İnstagram Beğeni Gizleme işlemlerini anlattığımız yazımız sayesinde, İnstagram gönderilerinizin beğeni sayılarını kaldırma işlemlerini hızlıca yapabileceksiniz. Sosyal medyanın en çok sevilen ve popüler platformlarından biri olan İnstagram; sosyal medyada fotoğraf ve video paylaşımı alanında değerlendirildiğinde akla gelen ilk uygulamadır. Facebook’un İnstagram’ı satın almasıyla birlikte kullanıcı ve takipçi sayısını daha da artan sosyal ağ, kullanıcı sayısını kaybetmemek hatta daha da üstlere taşıyabilmek için sürekli yenilemeler, güncellemeler yapmaktadır.

İnstagram’ın sunduğu bu tür ayrıcalıklar, yeni üyelerin platforma katılmasında oldukça etkili olmaktadır. İnstagram’ın sunduğu fırsatlar ile kullanıcılar hesaplarını istedikleri şekilde özelleştirme seçeneğine sahip olmaktadır. Kullanıcılar eğer isterlerse; yalnız arkadaş oldukları kişilerle paylaşım yapabildikleri gibi arkadaş olmadıkları kişilere ise tüm bilgileri kapalı hale getirebilmekte mümkündür.

İnstagram Beğeni Ne Demektir?

İnstagram hesabında bir gönderiyi beğenmek epey kolay bir işlemdir. Kullanıcılar ana sayfada ya da uygulamanın Keşfet bölümünde karşılaşılan bir paylaşım isterse beğenebilir. Paylaşımların sol alt köşesinde içi boş kalp şeklinde bir sembol bulunur. Kullanıcı bir gönderiyi beğenmek isterse bu kalp şeklini tıklaması yeterli olacaktır. Beğenilen gönderinin altında bulunan boş kalp sembolü içi dolu hale gelir ve kırmızı bir kalbe dönüşür. İnstagram beğenilerinizi Keşfet etkisi gösteren hizmetlerimizle artırmak isterseniz, İnstagram Keşfet Etkili Beğeni paketlerimize göz atabilirsiniz.

İnstagram Beğeni Sayısı Gizleme Nasıl Yapılır?

İnstagram ve diğer sosyal medya platformları sürekli kendini güncellemekte ve her geçen gün yeni özellikler çıkartmaktadır. İnstagram yeni gelen özelliklerden biri ile artık beğeni sayılarını gizleyebilmek mümkündür. Hem fotoğraflar hem de videoların beğeni sayısını gizlemek mümkündür. Bazı durumlarda kişiler beğeni sayılarının herkes tarafından görünmesini istemeyebilir. Dilediğiniz zaman geri alınabilecek bir nitelik olan beğeni sayısını kapatma özelliği, çoğu fenomen ve ünlü kişiler tarafından kullanılmaktadır.

İnstagram'da gönderilerinizdeki beğeni sayılarını gizlemek için adım adım yapılması gerekenler nelerdir? Beğeni Sayısı Gizleme Özelliği Nasıl Kapatılır? Yorumlar Kapatılabilir Mi? İnstagram Beğenilerini Kimler Görüntüleyebilir? Beğeni Sayısı Kapatma ve Gizleme Hangi Kısımdan Yapılır? Beğeniler Neden Gizlenir? Beğeni Sayısı Gizleme Özelliği Kapatıldıktan Sonra Nasıl Geri Alınır? gibi konu başlıklarını inceleyeceğiz.

Beğeni sayısını gizlemek için ilk önce yapılması gereken gönderinin üzerindeki üç noktaya basılmalıdır. Açılan menüden "Beğenme Sayısını Gizle" seçeneğine seçilmeli ve artık diğer kullanıcılar o gönderide kaç beğeni olduğunu göremeyecektir. Çok kısa süren ve basit bir işlemdir. İşlemi geri alıp iptal etmek de bu kadar kısa sürmektedir.

İnstagram Beğeni Sayısı Gizleme Adımları

İnstagram beğeni sayısı gizleme adımları, ilk olarak beğeni sayısı gizlenmek istenen gönderinin açılması ile başlamaktadır. Gönderinin sağ üst köşesinde bulunan üç nokta tıklanarak menü açılır. Bu menü gönderi hakkında yapılabilecek işlemleri kapsamaktadır. Bu işlemler sırasıyla: Sil, Arşivle, Beğenme Sayısını Gizle, Yorum Yapmayı Kapat, Düzenle, Bağlantıyı Kopyala, Şurada Paylaş ve Paylaş isimli eylemlerdir. Bu işlemlerden istediğiniz bu menüden yapabilmek mümkündür. "Beğeni Sayısını Gizle" seçeneği seçildikten sonra sadece kullanıcı beğenen kişileri ve sayısını görebilecektir. Diğer kişiler artık bu gönderinin kaç kişinin beğendiğini göremeyecektir. Beğeni sayısı gizlenen fotoğraf ve videoların altında bir sayısı yerine "ve diğer kişiler beğendi" şeklinde yazmaktadır.

İnstagram Gizli Beğeniler Nasıl Çalışır?

İnstagram hesabında tek tek her gönderi için beğeni sayısı gizlenebileceği gibi bu özelliği tüm gönderilere uygulayabilmek de mümkündür. Beğenme sayılarını gizleme işlemini gönderi bazlı nasıl yapılacağını açıklamış bulunmaktayız.

Ayrıca gönderi paylaşımı öncesi ve sonrasında olmak üzere iki farklı zamanda da beğeni sayısı gizleme şansı vardır. Bir gönderiyi paylaştıktan sonra beğeni sayıları gizlemek için gönderinin sağ üst köşesindeki "Ayarlar" kısmından işlem yapılabilir. Şayet bir gönderi paylaşımı yapılırken beğeni sayıları gizlenmek istenirse, başlık ekleme ekranındayken "Gelişmiş Ayarlar" bölümünden bu gönderide "Beğenme ve Görüntülenme Sayılarını Gizle" butonu aktif hale getirilmelidir. 

Tüm gönderilerde beğenme ve görüntüleme sayısını gizleyebilmek için ilk yapılması gereken kişisel hesabın ana sayfasında sağ üst kısmında bulunan üç çizgi halindeki sekmeye tıklanmalıdır. "Ayarlar" sekmesi seçilip menü görüntülenmelidir. Bu menüde sırayla: Arkadaşlarını Takip Et ve Davet Et, Bildirimler, Gizlilik, Güvenlik, Reklamlar, Hesap, Yardım ve Hakkında adlı bölümler bulunur. "Gizlilik" sekmesi seçilerek bir sonraki menü açılmalıdır. Gizli Hesap seçeneği de bu menünün içerisindedir. İnstagram hesabı eğer gizli hesap olarak kullanılmak isteniyorsa bu kısımdan işlem yapılabilmektedir. Bu menüde de sırayla olan konu başlıkları: Gizlenen Sözcükler, Sınırlar, Yorumlar, Gönderiler, Bahsetmeler, Hikâye, Canlı, Rehberler, Hareket Durumu ve Mesajlar'dır. "Gönderiler" sekmesi seçilerek "Beğenme ve Görüntüleme Sayılarını Gizle" butonu sola kaydırılarak mavi renk alması sağlanır. Bu şekilde özellik aktif hale getirilmiş olacaktır. Artık beğeni sayıları gizlenmiştir. Ayrıca bu menünün içerisinde iken etiketleme izinleri için ayarlarda yapılabilmektedir.

İnstagram Beğeni Sayıları Neden Gizlenebilir Hale Getirildi?

Facebook'un bir başka sosyal medya platformu olan İnstagram bu özellik ile kullanıcılar üzerindeki sosyal baskıyı azaltmak için çalışmaktadır. Özgürlük kavramı sosyal medyada da her geçen gün önem kazanmaktadır. İnstagram, Facebook ve daha birçok platformda kullanıcılar bazı durumlarda çok baskıcı ve acımasız olabildiklerinden markalar kullanıcıları düşünen adımlar atmaktadır. Genel olarak toplum sağlığı için gizlenebilen beğeni sayıları ile toplum düşünülmektedir.

Özellikle gençler sanal dünyadaki sayısal verileri (Takipçi Sayısı, Yorum, Beğeni Sayısı) kendi kişiliklerinin değerleriyle bir olduğunu düşünme eğiliminde olduğunu göstermektedir. %100 Türk Organik hizmetlerimizden olan, İnstagram Türk Yorum; İnstagram Türk Takipçi ve İnstagram Türk Beğeni paketlerimize göz atabilirsiniz.

İnstagram Gizlenen Beğeni Geri Alınır Mı?

"Gönderideki Beğenme ve Görüntülenme Sayılarını Gizle" veya "Yorum Yapmayı Kapat" seçeneğini seçip geri düğmesine basılmalıdır. Daha sonra gönderi paylaşmaya hazır olduğunuzda, gönderiyi yorumlar özelliği ve beğeni sayısı gizle devre dışıyken paylaşabilmek için “Paylaş” düğmesine basmanız yeterli olacaktır.

Tek tek adımları ile beğeni sayısını gizleme özelliği iptal edilmesi oldukça basit bir işlemdir. Seçilen paylaşımın sağ üst köşesindeki üç nokta tıklandıktan sonra "Beğeni Sayısını Göster" seçilerek işlem tamamlanabilir. Böylece beğeni sayısı artık herkes için tekrar görünür olacaktır.

Gizli Olsa Bile İnstagram Beğeniler Nasıl Takip Edilebilir?

İnstagram’ın uygulama içi analiz çözümü "İnstagram Insights"’ını görüntülemek için İşletme ya da İçerik Üreticisi hesabına sahip olmak gereklidir. İşletme hesabına geçiş ücretsiz ve oldukça kolaydır. "Ayarlar" bölümüne gittikten sonra "Hesap ve Hesap Türünü Değiştir" sekmelerinden değişiklik işlemleri kısa sürede yapılabilir.


GardenMedya Anasayfa: TIKLAYIN

İnstagram Hizmetlerimiz: TIKLAYIN

Telegram Hizmetlerimiz: TIKLAYIN

YouTube Hizmetlerimiz: TIKLAYIN

Twitter Hizmetlerimiz: TIKLAYIN

TikTok Hizmetlerimiz: TIKLAYIN